O nás

Závodní lyžování. Každý si pod tím pojmem představí vysoké kopce, prudké sjezdovky, douhé tratě, spousty branek, rychlou jízdu a hlavně stupně vítězů, medaile a poháry. Ano, to všechno k tomu patří, ale kde dlouhá cesta slavných lyžařů začíná?

Spousta malých dětí si představuje, že jsou závodníky světového poháru a řítí se nekontrolovaně svahem dolů a přesně takovéto, ale i ostatní děti u nás mají místo. Naučíme je jak správně lyžovat, "postavíme" je do branek a dodáme jim dostatečnou sebedůvěru pro vítezství.

Naši členové několikrát týdně trénují pod dohledem zkušených trenéru, nejčastěji v Hlubočkách u Olomouce, ale i jinde. Už od podzimu jezdíme se závodníky na soustředění do zahraničí, především do výše položených Alpských středisek.

Přestože naši členové závodí v různých věkových kategorií mají mezi sebou blízké přátelské vztahy a v oddílu panuje skvělá atmosféra.

Lyžařský klub Olomouc, to je možnost lyžování pro všechny.

 

Marek Nešpor nominován na mezinárodní závody
24. 1. 2013

Náš člen, Marek Nešpor si díky svým výborným výsledkům v letošní sezóně vybojoval nominaci na mezinárodní závody SkiInterKriterium v Říčkách v Orlických horách. Je to úžasný úspěch a Markovi moc gratulujeme.

Marek Nešpor 3. na republikových závodech
23. 1. 2013

Dne 22.1.2013 se náš člen Marek Nešpor umístil na nádherném třetím místě ve slalomu na republikových závodech v Říčkách v Orlických horách. Moc gratulujeme.

Soustředění v St. Katarině
28. 11. 2012

Ve dnech 1.-8.12. 2012 je naplánováno spojené lyžařské soustředění oddílů LK Olomouc a TJ Chvalčov. Mezi členy panují přátelské vztahy a na společně stávený týden na horách se už moc těší.

Soustředění na Stubai
22. 11. 2012

Ve dnech 18. - 23. 11. 2012 proběhlo soustředění starších dětí v Rakousku na ledovci Stubai.

Soustředění Karlov
3. 8. 2012

Ve dnech 13. - 16.8. 2012 proběhne v Karlově kondiční soutředění žáků a juniorů.